سوالات متداول

چگونه به سورن اعتماد کنیم؟

سورن نسخه ای منسجم و سازمان یافته از دانش، تجربه، توانایی و انگیزه در خصوص ارایه خدمات ارزی و مالی می باشد که هسته اولیه آن سال 1395 در راستای ایجاد مجاری قانونی برای دریافت ها و پرداخت های بین المللی هموطنان در کشورهای ایران و مالزی شکل گرفت و شروع به فعالیت نمود و سرانجام در سال 1398 تحت عنوان خدمات ارزی و مالی سورن با رویکرد و اهدافی جدید فعالیت خود را شروع کرد.

ضمنا امکان مراجعه حضوری برای مشتریان هر روز از ساعت 10 تا 14 به نشانی سنندج میدان جامی خیابان داراب ساختمان داراب طبقه یک واحد سه امکان پذیر می باشد.

چه سرویس هایی توسط خدمات ارزی و مالی سورن ارایه می شود؟

سرویس های ارایه شده شامل حواله ارزی(بانکی، داخلی، وسترن یونیون)، ارزهای الکترونیک، ارزهای دیجیتال، پرداخت ارزی، نقد کردن درآمد ارزی و ارایه درگاه پرداخت ارزی می باشد.

نحوه ثبت سفارش به چه صورت است؟

شما با استفاده از راه های ارتباطی همچون وبسایت، اپلیکیشن، کانال و صفحات اجتماعی می توانید نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید و در صورت تمایل می توانید با مراجعه به دفتر مجموعه از خدمات حضوری استفاده کنید.

ساعات کاری مجموعه به چه صورت است؟

ساعات کاری مجموعه سورن از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 تا 17 می باشد که ساعت 10 تا 14 برای مراجعه حضوری مشتریان در نظر گرفته شده است.

مدت لازم جهت نقد کردن انواع حواله؟

با توجه به محدودیت های جدید بانکی در خصوص استفاده از خدمات غیر حضوری بالاخص حواله های پایا و ساتنا چنان چه مبلغ وارییز تا قبل از ساعت 13 به وقت ایران به حساب ما واریز شود بر اساس نرخ لحظه ی دریافت، تا پایان ساعات کاری نقد و به حساب مشتری واریز خواهد شد در غیر اینصورت نهایتا تا ساعت 11 فردای روز کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد.